Британски премијер Винстон Леонард Спенсер Черчил (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, H 41846)
Хју Далтон (десно), министар за економска питања и пуковник Колин Губинс, шеф SOE, који је управљао операцијама у целом свету (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, H 8185)
Џулијан Ејмери, припадник Д Одељења SOE, који је радио из Британске амбасаде у Београду почетком 1941 (Черчилов архив, досије Џулијана Ејмерија)
Речна баржа плови Дунавом ка Гвозденој капији (Национални архив, Лондон, документ HS7-202)
Радио-везе Тајне обавештајне службе из Каира ка Краљевини Југославији (Национални архив, Лондон, документ HS7-202)
Британска амбасада у Београду била је база за официре SOE пре напада на Југославију (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, NA23378)
Британска застава (Union Flag) на улицама Београда 27. марта 1941 (Колекција фотографија из Другог светског рата)
Капетан Ерик Харгривс пре него што ће скочити падобраном у Србију. Опрема му представља проблем и потпуно је непрактична за употребу у брдима и планинама Југославије (Национални архив, Лондон, документ HS9-663-6)
Мајор Џаспер Рутам, обучен у делове британске униформе, разговара с официрима ЈВуО по доласку у Србију (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција, 8912-19)
Британски официри увек су били топло дочекани у Србији. Капетан Ерик Гринвуд позира заједно с члановима одбора за дочек (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција, 8912-19)
Мајор Гринлиз (SOE) и капетан Мансфилд (OSS) у посети јединици ЈВуО негде у Србији (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција, 8912-19)
Мапа коју је нацртао пуковник Вилијем Бејли приказује део терена који су покривали и познавали официри SOE у Србији (Национални архив, Лондон, документ HS7-202)
Пуковник Вилијем Бејли и мајор Бил Хадсон разговарају по доласку Бејлија у Србију, 25. децембра 1942 (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Капетан Мејнард држи говор 2. Равногорском корпусу на рођендан краља Петра II, 1943 (Национални архив, Лондон, документ HS7-202)
Мајор Џејмс Клугман, британски комуниста који је био задужен за подношење обавештајних извештаја из Југославије, преко Каира до Лондона (Национални архив, Лондон, документ HS8-1009)
Мајор Арчибалд Арчи Џек носи опанке, део српске народне ношње (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, HU 88447)
Фотографија коју је снимио мајор Арчи Џек након успешног напада на пругу у Мокрој Гори, чиме су спречили допремање робе из Београда за Сарајево (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Фотографија моста коју је снимио мајор Арчи Џек у близини Мокре Горе, пре него што ће бити уништен октобра 1943 (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Мост у близини Мокре Горе након што су га мајор Арчи Џек и инжињери ЈВуО подигли у ваздух. Би-Би-Си је тада пренео да су партизани уништили пет мостова и тунела у овом подручју (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
SOE и ЈВуО поред уништеног дела пруге у Србији. У Србији је у току 1942. и 1943. године успешно изведен велики број напада како би се пресекло снабдевање немачких снага у Грчкој и Северној Африци (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Мајор Арчи Џек са ЈВуО након још једног успешног напада на пругу. Процењује се да су припадници ЈВуО уништили једну трећину немачких локомотива, као и половину вагона у Србији (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Мајор Арчи Џек и инжињери ЈВуО у тунелу који води ка реци Лим и железничком мосту поред Вишеграда, спремају експлозивна пуњења како би га дигли у ваздух (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Мајор Арчи Џек и инжињери ЈВуО постављају експлозив на железнички мост на реци Лим (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Железнички мост на Лиму пре уништења (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Железнички мост на Лиму након што је подигнут у ваздух (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Уништени мост на реци Лим. Ово је највећи уништени мост у Југославији након немачке инвазије. Би-Би-Си је поново пренео како су партизани заслужни за овај напад (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Група припадника ЈВуО са члановима SOE и OSS одмах након освајања Вишеграда, у јесен 1943. године (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Зворнички мост на граници између Србије и Босне, фотографисан 1943 (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Скица мапе зворничког моста коју је нацртао мајор Арчи Џек (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Официр SOE са ЈВуО прави паузу поред натоварених мазги (Приватна фото-колекција господина Херија Финија)
Капетан Лиз и мајор Шемер у покрету негде у Србији. Обућа капетана Лиза је традиционална српска обућа (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција 8905-16)
Водник Мекфарлан, пуковник Бејли и бригадир Армстронг проучавају мапу у покрету са везистима и пратњом ЈВуО (Приватна фото-колекција господина Херија Финија)
Официри SOE и одбегли ратни заробљеници играју карте у зимском штабу у Србији (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција, 8905-16)
Британски официр испитује немачке официре неподредно након хапшења (Колекција фотографија)
Генерал Дража Михаиловић и његови војници у пећини негде у Србији. Пуковник Бејли је приложио ову фотографију уз извештај о медицинским условима код ЈВуО априла 1944 (Национални архив, Лондон, документ HS7-202)
Операција „Сад ће бити” требало је да обухвати све мостове поред ушћа на реци Ибар у јужној Србији јануара 1944, али су је припадници SOE отказали (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12697)
Водник Мекфарлан у покрету кроз Србију, с водичима ЈВуО (Приватна фото-колекција господина Херија Финија)
Водник Мекфарлан у планинама Србије (Приватна фото-колекција господина Херија Финија)
Чланови SOE у штабу генерала Михаиловића чекају испоруку помоћи и намирница авионима (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, HU90573)
Официри SOE и чланови посаде пре ваздушне евакуације из Србије. У периоду између јуна 1944. и маја 1945. BAF су извеле 36.340 летова, испоручиле 16.400 тона помоћи, те довезле 2.500 лица у Југославију и превезле 19.000 (већином рањеника) из земље (Империјални ратни музеј, Лондон, архивски документ, 12691)
Официри SOE шаљу поруке помоћу бежичног сета „марк III” негде у Србији (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, HU90570)
Маршал Тито, иза кога се јасно види британска застава, обраћа се маси 27. марта 1945 (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, NA23613)
Маршал Тито обраћа се грађанима на Тргу републике у Београду 27. марта 1945 (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, NA23610)<br />
Грађани машу британским заставама и поздрављају војнике НОВЈ на коњима на Тргу републике 27. марта 1945 (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива, NA23617)
Мајор Џаспер Рутам и његов тим са пратњом у манастиру Каленић, на путу ка Прањанима, маја 1944 (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-колекција, 8912-19)
Мапа терена око Београда на којој су приказани прилази у случају напада. То је била веома важна информација партизанима када су ослобађали град (Империјални ратни музеј, Лондон, фото-архива)